ADLİ SİCİL KAYDI SABIKA KAYDI SORGULAMA

ADLİ SİCİL KAYDI-SABIKA KAYDI SORGULAMA

Online olarak artık ‘Adli Siçil Kaydı”Sabıka Kaydı’ bilgilerinizi sorgulayıp çıktısını yazıcı yardımı ile dilediğiniz bir yerden alabileceğinizi biliyor muydunuz. Daha detaylı bilgi için yazımızı okuyunuz.

Adelet Bakanlığı artık e-devlet üzerinden isteyen vatandaşlara Adli Sicil Kaydı Sorgulama ve sorgulama sonucunu çıktı ile alabilme imkanı sunmaktadır. Adli Sicil Kaydı Sorgulama ve çıktısını almak için sayfanın altında yer alan işlem adımlarını sırası ile yapınız..adli-sicil-kaydi-sabika-kaydi-sorgulama

  1. -Öncelikle E-devlet şifrenizle sayfanın altında yer alan linki takip ederek  sisteme giriş yapınız.
  2. -Adalet Bakanlığı Adlî Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü merkez veri tabanındaki adlî sicil ve arşiv kayıtlarınızı sorgulayabilmek için Bilgilendirme yazısını okuduğunuzu onaylayın.
  3. -Kurum türü/ Belgenin neden verileceği/Belgenin nereye verileceği kısımları eksiksiz doldurun.
  4. -Sorgula Butonuna basınız..
  5. -Belgenin çıktısını almak için,Sayfanın üstünde bulunan “Dosyayı İndir” düğmesine tıklayarak bilgisayarınıza indiriniz. İndirdiğiniz belgeyi yazdırarak ilgili kuruma verebilirsiniz.

Bu işlemleri yaparak Adli sicil kaydı-Sabıka Kaydı bilgilerinizi sorgulayıp resmi işlerde kullanmak amacıyla çıktısını alabilirsiniz. Online bir hizmet olan ‘ADLİ SİCİL KAYDI SORGULAMA’  hizmetten tüm T.C vatandaşları yararlanabilir.

Adli Sicil Kaydı Sorgulama ve Çıktısını Almak İçin Tıklayınız..

Pay