AVRASYA TÜNELİ GEÇİŞ ÜCRETİ

AVRASYA TÜNELİ GEÇİŞ ÜCRETİ

Avrasya  Tüneli (İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi Projesi)

Asya ile Avrupaa kıtaları bu proje ile denizin altından karayolu tünelleri ile birleşecek.Avrasya Tünel Projesi  ile İstanbul’da araç trafiğinin yoğun olduğu Kazlıçeşme-Göztepe hattında hizmet verecek olup ,Avrasya Tünelinin toplam uzunluğu 14,6 kilometredir.
Avrasya Tünelinin 5,4 kilometrelik bölümü Deniz tabanında inşa edilecek iki katlı tünelden ,kalan 9,2km kısım ise yol genişletme ve iyileştirme çalışması yapılarak hizmete alınacaktır.Araç alt geçitleri ve yaya üst geçitleri insa edilecek.
Yapılan çalışmalar ile araç trafiği rahatlayacak, yolculuk süresi 100 dakikadan  15 dakikaya kadar inerken güvenli ve konforlu yolculuğun avantajları yaşanacaktır.Çevre ve gürültü kirliliğide bu sayede önemli ölçüde azalacaktır.t1

 

fft16_mf1170033
T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM), Avrasya Tüneli Projesi’nin tasarımı, inşaatı ve 24 yıl 5 ay işletmesini gerçekleştirmesi için Avrasya Tüneli İşletme İnşaat ve Yatırım A.Ş.’yi (ATAŞ) görevlendirdi. İşletme süresinin tamamlanması ile Avrasya Tüneli kamuya devredilecek.

Uluslararası dev organizasyonlara ev sahipliği yapmak isteyen İstanbul’un trafik sorununun çözümüne ilişkin en önemli yatırımları arasında Avrasya Tüneli de yer alacak.

Avrasya Tüneli geçiş ücreti ne kadar?

Avrasya Tüp Geçit  Tünelinden geçen araç sahipleri belirli bir ücret ödemek durumundadırlar.Belirlenen fiyat  4 dolar artı KDV olarak belirlenmiştir.Türk parası olarak 12 tl civivarında bir ücret tarifesi belirlenmiştir.

AVRASYA TÜNELİ MÜŞTERİ HİZMETLERİ İLETİŞİM TELEFON NUMARASI İÇİN TIKLAYINIZ..

Pay