BALIKESİR BASKİ FATURA İTİRAZ

BALIKESİR BASKİ FATURA İTİRAZ

Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi, su abonelerinin kullanımları doğrultusunda fatura ücreti belirler.10 gün içerinde bu fatura tutarının Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi ödeme noktalarına yatırılması gerekmektedir.Ancak su aboneleri ödemek zorunda oldukları fatura tutarına itiraz edebilme hakkına sahiptir.

BASKİ fatura itirazı nasıl yapılır?

 BASKİ Şube şefliklerine itiraz dilekçesi (Abone servisi) doldurularak kullanıcı abone tarafından imza edilir. BASKİ ekipleri tarafından düzenlenen sayaç sökme fişi ile sayaç sökülür, yerine yeni sayaç takılır. Sonra sökülen su sayacının kontrolü için BASKİ tarafından düzenlenen dilekçe Bilim, Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü`ne gönderilir. Bilim, Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü`ne fatura itirazı iletilmiş olan abone, işlem sonuçlanan gününe kadar ödemeyi yapmaz ise rapor neticesi doğru geldiği takdirde gecikmeli ödemek zorunda kalır.BALIKESİR BASKİ FATURA İTİRAZ

Kontrol sonucunda sayacı bozuk çıkar ise abone, fatura bedelini itiraz öncesinde yatırmış ise ödemiş olduğu meblağ abonenin isteğine bağlı olarak ya bilgisayara “Abone Alacağı” olarak kaydedilip müteakip ödemelerinden otomatik olarak düşülür yada nakden ödenir.

Daha detaylı bilgi almak için müşteri hizmetleri birimi ile görüşebilirsiniz.

BASKİ müşteri hizmetleri telefonu için Tıklayınız..

Pay