BALIKESİR BASKİ KAÇAK SU İHBARI

BALIKESİR BASKİ KAÇAK SU İHBARI

Balıkesir BASKİ kaçak su ihbarı nasıl yapılacağını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kaçak Su Kullanımı; Abonenin sözleşmeye aykırı şekilde su kullanma veya su kullandırmasıdır.Abone olmaksızın sayaçtan geçirerek su kullananlar da usulsüz su kullanmış sayılırlar.Kaçak su kullananları ihbar etmek vatandaşlık görevidir. İhbar edenin kimlik bilgisinde gizlilik ilkesi esastır. Tüm ihbarlar BASKİ ekiplerince değerlendirilir.

Kaçak ve usulsüz su kullanımı olayı en az iki İdare personeli tarafından mahallinde yapılacak araştırma ve soruşturma sonucu bir tutanakla tespit edilir. Tutanak 3 suret olarak hazırlanır. İlgilinin de imzası alınarak bir suret ilgiliye bırakılır. İlgilinin bulunmaması veya imzalamaktan çekinmesi halinde tutanak üzerine bu durum tespit edilerek bağımsız bölümüne veya işyerine veya yöneticisine bırakılır.BALIKESİR BASKİ KAÇAK SU İHBARI

Hakkında tutanak düzenlenen kullanıcı 7 gün içerisinde İdareye başvurup, tutanakta belirtilen filliyle ilgili işlemleri yapmak ve hesaplanacak cezayı ödemek zorundadır. Yapmaması halinde Abonesi olanların abone sözleşmesi iptal edilir ve borcun tahsilatı için yasal yollara başvurulur.

BASKİ kaçak su ihbarı nasıl yapılır?

BASKİ kaçak su kullanım ihbarını müşteri hizmetleri telefonunu arayarak yapabileceğiniz gibi ,dilekçe ile abone merkezlerine gelerek de yapabilirsiniz. BASKİ müşteri hizmetlerine bağlanarak kaçak su kullanım ihbarında bulunmak için sayfanın altındaki linki takip ediniz.

BALIKESİR BASKİ KAÇAK SU İHBARI İÇİN TIKLAYINIZ..

Pay