BUGÜN NEREDE DEPREM OLDU SORGULAMA

BUGÜN NEREDE DEPREM OLDU SORGULAMA

Son dakika deprem haberleri

DEPREM NEDİR? Deprem, yer içinde fay olarak adlandırılan kırıklar üzerinde biriken biçim değiştirme enerjisinin aniden boşalması sonucunda oluşan yer değiştirme hareketinin neden olduğu karmaşık elastik dalga hareketleridir.Depremlerin önemli bir bölümü yeryüzünden yaklaşık 12 km. derinliğe kadar uzanan elastik kısımla üst kabuk içinde oluşur.

Depremler genellikle kırıkların (fay hatları) çatlamasıyla oluşur. Bunun yanı sıra volkanik faaliyetler, toprak kaymaları, mayın patlamaları veya nükleer testler sonucunda da gerçekleşebilir.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi ülkemizde deprem olan bölgeleri resmi web sitesinden duyurmaktadır.Son dakika deprem nerede oldu bilgisine sayfanın altındaki yazıyı okuyarak ulaşabilirsiniz.BUGÜN NEREDE DEPREM OLDU SORGULAMA

Son dakika deprem nerede oldu

Deprem olan yerler,Deprem nerede hissedildi gibi konularda bilgi almak için sayfanın altında yer alan linki tıklayabilirsiniz.Açılan sayfada  deprem Saati,tarihi,enlem-boylam derecesi-derinlik gibi teknik konularda bilgi alabilirsiniz.

Ülkemiz fay hatlarının çok yoğun olduğu bir ülke olduğu için gün içerisinde ülkemizde deprem olmaktadır.Deprem nerede oldu bugün sorusuna sayfanın altındaki linki tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Deprem olan yerleri sorgulamak için tıklayınız.. Son dakika deprem haberleri!!

Pay