E-NABIZ KİŞİSEL SAĞLIK SİSTEMİ NE İŞE YARAR

E-NABIZ KİŞİSEL SAĞLIK SİSTEMİ NE İŞE YARAR

TC. Sağlık Bakanlığı e-Nabız Portalı

E-nabız kişisel sağlık sistemini kullanabilmek için öncelikle e-devlet şifresine sahip olmalısınız. E-devlet şifresi ile sisteme giriş yapıp öncelikle e-nabız kullanım şartlarını kabul etmelisiniz.Kişisel bilgiler kısmında yer alan yaşadığın ülke,yaşadığın şehir,boy ve kan gurubunu eksiksiz  girmelisin.Son adım olarak da  kişisel bilgilerinizi kimin göreceğini seçerek cep telefonu bilgileri, şifre seçimi yaparak işlemi sonlandırın.Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra cep telefonunuza doğrulama mesajı gelcektir.Gelen doğrulama SMS’ini  girerek, e-nabız kişisel sağlık sisteminden yararlanabilirsiniz.

Sisteme giriş yapan kullanıcılar şu bilgilere ulaşabilir:

-Sağlık tesisi ziyaretlerim:Bu bölümde gitmiş olduğunuz devlet hastaneleri veya sağlık merkezlerinin listesini ve gittiğiniz tarihleri görebilirsiniz.E-NABIZ KİŞİSEL SAĞLIK SİSTEMİNE GİRİŞ

-Recetelerim:Bu bölümde kullanmakta olduğunuz ilaçların kullanım şeklini görebilir, varsa yan etkilerini görebilir, ilaç bilgilerine ulaşabilirsiniz.

-Raporlarım:Bu bölümden almış olduğunuz doktor raporlarınızı görebilirsiniz.

-Hastalıklarım:Bu bölümde doktora gittikten sonra sizin için konulan tanıları tarih olarak görebilirsiniz.

-Tahlillerim:Bu bölümde tahlillerinizi ve sonuç bilgilerini tarih olarak görebilir ve inceleyebilirsiniz. Bu bölümde tarih aralığı belirleyerek filtreleme de yapmanız mümkündür.

-Görüntülerim:Bu bölümde çekinmiş olduğunuz röntgenlerinizi ve radyolojik raporlarınızı görebilirsiniz.

-Alerjilerim: Alerjilerinizi görebilirsiniz. Bu alerjiler belli bir ilaca olabileceği gibi başka şeylere de olabilmektedir.

e-nabız sisteminin faydaları

E-nabız kişisel sağlık sistemi sayesinde sağlık kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirilen tüm tetkik, kontrol ve operasyonlar tek bir veri tabanına kaydedilecek. Vatandaşlar ve Türkiye’nin 81 ilindeki tüm kamu sağlık kuruluşları, kişisel sağlık kayıtlarına erişebilecek.Bu sayede vatandaşlar istedikleri zaman, aldıkları tedavilerin detaylarını görebilecek ve yine kendi rızaları doğrultusunda yakınlarıyla ve istedikleri doktorlarla paylaşabilecek. E-nabız proje sayesinde hastanın ilaç, muayene, röntgen gibi bilgilerini yanında taşımasına gerek kalmıyor.

E-NABIZ KİŞİSEL SAĞLIK SİSTEMİNE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ..

Pay