E-OKUL DEVAMSIZLIK SORGULAMA

E-OKUL DEVAMSIZLIK SORGULAMA

Çağımızda nitelikli insana ihtiyaç sürekli artmaktadır.Nitelikle ve etkin insan olmak isteyenler, iyi bir eğitimden geçmelidirler.Hiç şüphesiz ki eğitim öğretim faaliyetleri okulda başlayıp hayat boyu süren bir süreçtir.Özellikle çocuklarımızın iyi bir eğitim alarak, nitelikli insan olması için veliler ellerinden gelen her şeyi çocukları için feda ederler.Çoğu zaman eğitim masrafları için kendilerinden ödün vererek çocuğunun eğitim ihtiyaçlarını gidermeye çalışır.Durum böyle iken maalesef okul ortamının dışında çocuğun dikkatini dağıtan bir çok faktör bulunmaktadır. Bu etkenlere bağlı olarak bazen öğrenciler okula gitmeyip, okul zamanlarında farklı uğraşlarla geçirebilmektedir. Bunların başında ise internet cafeler,oyun salanları gelmektedir. Çocuklarımız en büyük mirasımız sa onları sürekli uzaktan kontrol altında gözlemlemeliyiz.Milli Eğitim Bakanlığı, devamsızlık sistemi velilere bu imkanı vermektedir.

E-okul devamsızlık sorgulama

E-okul devamsızlıkE-okul devamsızlık sorgulama uygulaması ile artık öğrencinin o gün okula gidip gitmediği,geriye dönük hangi sebeple devamsızlık yaptığını öğrenebilirsiniz.Bunun için tek yapmanız gereken Veli Bilgilendirme sistemine giriş yapmanızdır..Veli Bilgilendirme sistemine giriş yapmak istene ebeveynler  öğrencinin T.C numarasıyla öğrencinin okul numarası ile sisteme giriş yapabilirler.Sisteme giriş yapan veliler öğrenci devamsızlık sorgulama ekranından çocuklarına ait devamsızlık verilerini görebilirler. E-okul devamsızlık sorgulama sayesinde veliler çocuklarını onlara baskı yapmadan kontrol altında tutmayı sağlamaktadır.

Veli bilgilendirme sistemine giriş

Bu uygulamadan yararlanmak isteyen öğrenci ebeveynleri veli bilgilendirme sistemine giriş yapmalıdırlar.Veli bilgilendirme sistemine giriş yapıp devamsızlık sorgulamak için buraya girerek linki takip etmeniz yeterlidir.Bu uygulama tüm  Türkiye çapında geçerlidir.

Pay