FIRAT EDAŞ ELEKTRİK KAÇAK İHBAR

FIRAT EDAŞ ELEKTRİK KAÇAK İHBAR

Ülkemizde birçok elektrik dağıtım firması vardır.Bu firmalar abonelerine en iyi hizmeti vermek amacıyla gerekli alt yapı çalışmalarını yaparak,abonelerin elektrik ihtiyacını karşılamaktadırlar.Aboneler bu hizmetin karşılığı olarak da kullanım oranları dahilinde fatura tutarı ödemektedirler.Ancak bazı aboneler fatura tutarlarını ödemedikleri gibi kaçak elektrik kullanmaktadırlar.

Kaçak elektrik kullanan aboneleri mutlaka ihbar etmeliyiz.Çünkü kaçak elektrik kullanan abonelerin elektrik tüketimleri,faturalarını ödeyen kişilere paylaştırılmaktadır. Faturanızda ki kayıp kaçak bedeli bu anlama gelmektedir.

Kayıp-kaçak bedeli kim öder?

Kayıp-kaçak bedeli Elektrik Piyasası Kanunu, Elektrik Piyasası Tarifeler Yönetmeliği, Elektrik Piyasası Perakende Satış Hizmet Geliri ile Perakende Enerji Satış Fiyatlarının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ gereğince müşterilere tahakkuk ettirilmektedir.

Kayıp-kaçak bedeli 2011 yılı itibariyle tanımlanmakta ve belirlenmekte olan bir bedel değildir. Bu bedel 2011 yılı öncesinde de perakende satış lisansına da sahip olan dağıtım şirketinden elektrik satın alan tüketicilere aktif enerji bedeli içerisinde uygulanan bir maliyet kalemi olarak tahakkuk ettirilen bir bedeldir.

Fırat edaş kaçak elektrik ihbarı nasıl yapılır?Fırat EDAŞ kaçak Elektrik ihbarı

Elazığ kaçak elektrik ihbarı,Bingöl kaçak elektrik ihbarı,Malatya kaçak elektrik ihbarı,Tunceli kaçak elektrik ihbarı  yapmak için tek yapmanız gereken sayfanın altındaki linke tıklayarak ,kaçak elektrik kullandığını düşündüğünüz kişi ya da kurumu ihbar etmektir.Unutmayınız ki ihbar edenin kimlik bilgileri saklı tutulmaktadır.

Fırat EDAŞ kaçak Elektrik ihbarı  için tıklayınız..

Pay