HANGİ BURÇ OLDUĞUNU SORGULAMA

HANGİ BURÇ OLDUĞUNU SORGULAMA

Hangi burç olduğunu öğrenme?

Gökyüzünü  inceleyen en eski iki toplum :Sümerler ve Mısırlılar olmuştur.Mezopotamya bölgesinde  yaşayan Sümerler tanrının gökyüzünde yaşadığına inanmışlar ve yaptıkları tapınakların en üst katını gözlem evi olarak kullanmışlardır.Mısırlılarda ise gökyüzü inceleme, farklı bir sebepten kaynaklanmıştır.Nil nehrinin taşma zamanını öğrenmek isteyen Mısır bilim insanları  gökyüzünü gözlemlemiş güneş ve ay hareketlerini kayıt altına almışlardır.Tüm bu çalışmalar zamanla gelişerek  astronominin ve astrolojinin gelişmesini sağlamıştır.

Burç tarihleriBurçlar

İnsanoğlu ay ve güneşin tutulması ile onun çeşitli durumlarına göre dünyadaki enerjiyi yorumlamaya çalışmış ve ileriye yönelik tahminler gerçekleştirmek istemiştir. Böylece bireylerin doğduklarındaki döneme (burca) göre gelecek yazgıları yorumlanmaya çalışılmıştır.

Burcunuzu öğrenme

Doğum tarihine göre hangi burçta olduğunuzu öğrenmek için tek yapmanız gereken, doğduğunuz ayın hangi gün olduğuna emin olup ,listeyi kontrol etmektir.Doğum tarihiniz listede hangi burca denk geliyorsa   işte burcunuzu buldunuz:)

             Burçların tarihleri ve isimleri

Koç Burcu : 21 Mart – 20 Nisan

Boğa Burcu : 21 Nisan – 21 Mayıs

İkizler Burcu : 22 Mayıs – 22 Haziran

Yengeç Burcu : 23 Haziran – 22 Temmuz

Aslan Burcu : 23 Temmuz – 22 Ağustos

Başak Burcu : 23 Ağustos – 22 Eylül

Terazi Burcu : 23 Eylül – 22 Ekim

Akrep Burcu : 23 Ekim – 21 Kasım

Yay Burcu : 22 Kasım – 21 Aralık

Oğlak Burcu : 22 Aralık – 21 Ocak

Kova Burcu : 22 Ocak – 19 Şubat

Balık Burcu : 20 Şubat – 20 Mart

Pay