İSKİ SU KESİNTİSİ SORGULAMA

İSKİ SU KESİNTİSİ SORGULAMA

1981 yılında kurulan İSKİ ,İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ne bağlı bir kurumdur.İSKİ  kurumunun gelirlerinin tamamına yakını su satışlarıyla karşılanır. İSKİ’nin hizmetlerinden faydalanmak isteyenler İSKİ ile sözleşme imzalayarak su veya atık su abonesi olurlar.İSKİ yaklaşık olarak 15 milyon aboneye hizmet vermektedir.Hizmet verilen resmi abone sayısı ise 5 milyona yakındır.

Barajların Doluluk Oranı

İstanbul yüzey suları ile beslenmektedir.Yağışlı mevsimlerde barajların doluluk oranı artarken,yağışların az olduğu dönemlerde barajların doluluk oranı azalmaktadır.Barajların doluluk oranı azaldığı zaman su kesintisi yapılmaktadır.İstanbul için su kesintisi tehlikesi ciddi bir risktir.Tüketiciler bilinçlendirilerek özellikle yaz aylarında su kesintisi yaşanmaması için önlemler alınmaya  çalışılır.

İstanbul’un su kaynakları:

 1. Ömerli barajı
 2. Darlık brajı
 3. Elmelı 1 ve 2 barajları
 4. Terkos brajı
 5. Alibeyköy brajıİSKİ Logo
 6. Büyükçekmece brajı
 7. Sazlıdere barajı
 8. Düzdere barajı
 9. Kuzuludere brajı
 10. Büyük dere barajı
 11. Sultanbahce brajı
 12. Elmalıdere brajı
 13. Kazandere barajı
 14. Papuçdere barajı
 15. Yeşilçay regülatörü
 16. Melen 1 ve 2 regülatörü
 17. Sakarya regülatörü
 18. Yeşilvadi regülatörü
 19. Kuyu ve kaynak suları

İstanbul’un  su ihtiyacını karşılayan  bu kaynaklar  zaman zaman kritik seviyelere düşmektedir.Bölgede yaşayan insanlar, barajlardaki su seviyesini anlık olarak sorgulayabilirler.Bunun için  İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresinin wep sitesine girmektir.

Barajların doluluk oranın için Tıklayınız…

 

İSKİ Su Kesintisi

İstanbul da zaman zaman bakım amaçlı  iski su kesintisi yapmaktadır.Bu durumlarda, hangi mahallede iski su kesintisi yapacağını duyurur.İstanbul da yaşayanlar iski su kesintisi olacak yerleri görüp önceden önlem alabilirler.

ARIZA VE KESİNTİ YAŞANAN BÖLGELERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

Pay