SEDAŞ KAÇAK ELEKTRİK İHBAR

SEDAŞ KAÇAK ELEKTRİK İHBAR

Türk Ceza Kanunu’ nun 163.maddesinin 3.fıkrasına göre kaçak elektrik kullanmak, karşılıksız yararlanma suçunu oluşturmakta olup, bu suçu işleyenler hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına hükmolunmaktadır.

Konuya bu yönden bakıldığında, kaçak elektrik kullandığından şüphelenilen kullanıcılarla ilgili olarak duyarlı vatandaşlarca şirketimize ihbarda bulunulması, kaçak elektrik kullanımına yönelik mücadele vererek hem kendi görevini yapan hem de dürüst kullanıcıların hakkını koruyan Şirketimiz için son derece önemlidir.

Sonuç olarak kaçak elektrik kullanımı nedeniyle meydana gelen elektrik birim maliyet artışları ülke genelinde belirlenen fiyat tarifelerine de yansımaktadır. Bu da, toplumun bir kesiminin kullandığı kaçak elektrik bedelinin toplumun tamamına ödetilmesi anlamına gelmektedir.SEDAŞ KAÇAK ELEKTRİK İHBAR

SEDAŞ kaçak ihbar

ALO SEDAŞ 186 no’ lu telefon hattına yapılan tüm ihbarlarda ihbarcının kimliğini açıklama zorunluluğu bulunmamaktadır. Şayet ihbarcı kimliğini açıklarsa, bu bilgi Şirketimizce kesinlikle gizli tutulur ve açıklanmaz. Tüm duyarlı vatandaşları bu konuda hassas olmaya ve kaçak elektrik kullandığından şüphelendikleri kişi veya kuruluşlar hakkında ihbarda bulunmaya çağırıyoruz.

SEDAŞ kaçak ihbarını internet ortamından online bir şekilde de yapabilirsiniz.Kurumun web sitesinden kaçak ihbar formunu doldurarak Kaçak ihbarda bulunmak için sayfanın altındaki linki takip ediniz..Sakarya kaçak elektrik ihbar, Kocaeli kaçak elektrik ihbar, Bolu kaçak elektrik ihbar ve Düzce kaçak elektrik ihbar işlemini de sayfanın altındaki linkten gerçekleştirebilirsiniz.

SEDAŞ KAÇAK ELEKTRİK İHBAR ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

Pay