VAKIFBANK IBAN SORGULAMA

VAKIFBANK IBAN SORGULAMA

Bankalar arasında işlem güvenliğini üst düzeye cıkarmak için uluslararası yeni bir sistem olan IBAN  kullanılmaya başlanmıştır.Bu sistem sayesinde para transferi yapacak bankanın dünya üzerindeki konumu  bir nevi adresi bu IBAN numaraları içerisine sayısal olarak kodlanıyor.Artık havale EFT gibi işlemlerde isim karışıklığına  yada şube benzerliği sebebiyle yanlış transfer yapılmasının önüne bu sayede  geçiliyor.IBAN numaraları hesap numaralarına göre oldukça uzun bir sayı dizisidir.Banka müşterileri  bu numarayı akıllarında tutmaları mümkün olmuyor.Artık bankacılık işlemlerinde IBAN  numarasının  zorunlu hale gelen günümüzde IBAN numarasını hemen oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz..

Vakıfbank LogoVakıfbank  IBAN  numarası Nasıl Öğrenilir?
Vakıfbank IBAN sorgulama yapmak için bankanın resmi sitesinden IBAN sorgulama ekranına girmelisiniz. Öğrenmek istediğiniz şubeye ait banka hesap numarası girip,şube secimi yapmanız yeterli.Bu işlemi yaptıktan sonra IBAN öğren tıklamanız halinde çok kısa bir zaman içinde sayı dizisinden oluşan IBAN numarası belirecektir.Bu işlemi gerçekleştirirken hesabın bulunduğu şubeyi ve hesap numarasının doğru girildiğinden emin olunuz.Bu işlem bir hesap doğrulaması değildir.Yanlış bir sayı girilmesi hatalı bir IBAN numarası oluşturmaya neden olabilir.

Vakıfbank IBAN sorgulama ücretsiz bir uygulamadır. Vakıfbank iban sorgulama hizmeti tüm banka müşterilerinin online olarak yararlanabileceği kullanışlı hizmettir.

Hemen Vakıfbank IBAN sorgulama yapmak için buradan giriş yapabilirsiniz..

Pay