ÇAYKUR ÜRETİCİ SORGULAMA

ÇAYKUR ÜRETİCİ SORGULAMA

ÇAYKUR ÜRETİCİ SORGULAMA

Türkiye’de ekim alanı en dar tarım ürünü ürün çay bitkisidir.Ülkemizin çay ihtiyacının tamamına yakını Karadeniz bölgesindeki dar bir alanda elde edilmektedir.Buna rağmen çay üretiminde belirli bir standardın oluşması için devlet gerekli teşvikleri ve kontrolleri yapmaktadır. Çaykur  diğer adıyla ‘Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ üreticilerine bir çok sorgulama imkanını internet üzerinden yapabilmesi için gerekli yatırımları yapmıştır.Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü yakından tanıyarak online olarak verilen hizmetlere aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün, Türkiye’nin tarım politikasına uygun olarak çay ziraatını geliştirmek, çay kalitesini ıslah etmek, işlenmesini teknik esaslara göre yürütmek, iç ve dış pazar isteklerini karşılamak üzere kuru çay üretmek, ithal ve ihraç etmek, verimlilik esasına dayalı işletme politikasıyla sermaye birikimine yardım ederek yatırım kaynağı yaratmak gibi görevleri bulunmaktadır.

Ülke olarak içmekten vazgeçemediğimiz çay bitkisini üreten çiftçilerimizde üretici olarak sorgulamalarını e-türkiye üzerinden yapabilmektedirler. e-türkiye sorgulama sitesinde ÇAYKUR üretici sorgulaması açılmış ve bu sorgulama çay üreticisinin hizmetine sunulmuştur.

Online olarak sunulan hizmetler:caykur-logo

ÇAYKUR ÜRETİCİ SORGULAMA İÇİN YUKARIDAKİ LİNKLERDEN İSTEDİĞİNİZ ÜZERİNE TIKLAYINIZ..

Pay