DİSKİ BORÇ SORGULAMA

Belediyelerin en önemli gelir kaynağı su faturalarıdır. Belediyeler su faturalarından elde ettikleri kazançları yine kendi vatandaşları için harcamaktadır.Diyarbakır Büyük Şehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü fatura tutarını aylık olarak abonelerine bildirmektedir.Çeşitli sebeplere bağlı olarak faturasını kaybeden ya da eline faturası ulaşmayan aboneler su borçlarını  öğrenebilmektedirler.Diyarbakır Büyük Şehir Belediyesi DİSKİ borç sorgulama ya da DİSKİ fatura sorgulama işlemi ile online olarak güncel borç bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Diski fatura sorgulama

Diski fatura sorgulama işlemi için öncelikle Diyarbakır Büyük Şehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğünün resmi sitesini ziyaret edip,online işlemler menüsü içinde yer alan,Borç sorgulama uygulamasına girmelisiniz.Diski borç sorgulama bölüDİSKİ BORÇ SORGULAMAmüne girdikten sonra açılan pencerede diski abone numarasını girip sorgula demeniz durumunda güncel borç bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Online fatura sorgulama hizmetinden yararlanabilmek için abone numaranızı doğru girmeniz gerekmektedir.Abone numarasını su sayacının üzerinden öğrenebileceğiniz gibi DİSKİ’ye ait bir fatura üzerinden de öğrenebilirsiniz.

Diski fatura sorgulama ya da diski borç sorgulama ücretsiz online bir hizmettir.Sorgulama işlemi sadece Diyarbakır da yaşayan aboneler için geçerlidir.Hemen diski su borcunu sorgulamak için sayfanın altındaki linki takip ediniz.Su faturalarınız yüksek geliyorsa tasarruf yapmak için tıklayınız..

Bir önceki yazımızda Diyarbakır genelindeki su kesintilerini öğrenmenin yolu anlatılmıştı.Yazımıza ulaşmak için linki takip ediniz.

DİSKİ BORÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ.

Pay