GOOGLE ADSENSE HESABININ AKTİFLEŞMESİ İÇİN GEREKLİ SÜRE

GOOGLE ADSENSE HESABININ AKTİFLEŞMESİ İÇİN GEREKLİ SÜRE

Site sahipleri  online olarak gelir getirmesi amacıyla sitelerine reklam alabilirler.Reklam verme işlemini belirli bir prosedür ve disiplin içinde  sunan Google adsense ,site sahipleri tarafından çok sık tercih edilmektedir. Google  adsense  hesabı alarak sitenizde reklam yayınlamak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

1.www.google.com/adsense/ adresinden Adsense hesabı açarak oturum açın. Adsense  hesabını açacağınız site, bir ön kontrole girer.Şayet siteniz özgün ve yeterli içeriğe sahipse diğer adımlara geçersiniz.Yeterli değilse siteniz adsense yayın ilkelerine uygun değildir.Bu durumda umutsuzluğa kapılmayın. GoogGoogle Adsense mektubu (2)le adsense kuralları doğrultusunda sitenizi düzenleyerek özgün içerik ekleyin. Sitenizde en az 100 adet özgün makale olursa Adsense tarafından onaylanma olasılığı %90 olacaktır.

2.Hesap bilgileri kısmına girdiğiniz IBAN numarasına, Google Adsense sembolik miktarda bir EFT gönderecektir.Gönderilen tutarı küsuratıyla birlikte ilgili kısma yazarak IBAN numaranızın size ait olduğunu doğrulayın.

3.Hesap numaranız  adsense tarafından onaylandıktan sonra Adresi doğrulama aşamasana geçersiniz. Google Adsense hesabınızın gerçek bir kullanıcıya ait olduğunu belirlemek amacıyla hesap bilgileri bölümüne yazdığınız adrese, bir mektup gönderecektir.Mektupta yer alan PIN numarasını Adresi doğrula kısmına girdikten sonra hesabınız aktif hale gelir.

Bundan sonra tek yapmanız gereken, hesabınızda  200 TL reklam geliri  limitine eriştiği zaman  paranın hesabınıza geçmesini onaylamaktır.Google Adsense mektubu

Google Adsense mektubu kaç günde gelir?

 Google adsense mektubu yaklaşık olarak  4-6 hafta arasında elinize ulaşacaktır.6 hafta içinde elinize ulaşmazsa adres doğrulaması için  yeniden adresinize mektup isteyebilirsiniz. Google tarafından bana gönderilen mektubun resmini buradan paylaşıyorum.Başvurumdan 47 gün sonra mektubun elime ulaştığını belirtmek istiyorum:) Bu konuda sorusu olan arkadaşlar sayfanın altından mesaj yazarsa yardımcı olmaya çalışırım.

GOOGLE SIRALAMAM NEDEN DÜŞER ? ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

Pay