Google maps ile- TARLA ARAZİ METREKARE HESAPLAMA

Google maps ile- TARLA ARAZİ METREKARE HESAPLAMA

Google Maps ile hatasız alan hesaplama

Metrekare alan ölçü birimidir ve m2  olarak gösterilir. Herhangi  bir yerin alanını hesaplamak istiyorsak en ile boyunun çarpımı bize toplam alanı verecektir. Ancak bu durum sadece kare bir alan için geçerlidir.Farklı kenar uzunluklarına sahip bir tarlayı,arsaya  sahipsek yada böyle bir arsa ,tarla satın almayı düşünüyorsak toplam alanın büyüklüğünü hatasız ve doğru olarak nasıl tespit edebiliriz?

Google Maps ile artık satın alacağınız arsayı,araziyi  uydu görüntüsünden yararlanıp harita üzerinde bulabilir ve doğru ölçümleme yaparak satın almayı düşündüğünüz  tarla yada arazinin kaç metrekare olduğunu hatasız öğrenebilirsiniz.Bu yolla satın almayı düşündüğünüz tarlanın kaç metrekare olduğunu öğrenebilirsiniz.Google maps ile- TARLA ARAZİ METREKARE HESAPLAMA

Arazim kaç metrekare,Tarlanın kaç metrekare olduğunu hesaplama,Arsam kaç metrekare ,Hatasız metrekare ölçümü nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını  sayfanın altındaki yöntemle kolayca ve doğru olarak öğrenmek artık sizin elinizde.

Arazim kaç metrekare? Tarlanın kaç metrekare olduğunu hesaplama?

Doğru ve kesin hesaplama yapmak için google sayfasına giderek arama ekranına Google Maps yazıp aratalım.İlk açılan sayfaya girelim.Sol altta yer alan arazi görüntüsüne geç moduna tıklayarak  ölçümleme yapmak istediğiniz tarla yada araziyi bulun.

Arazinin şekli yada tipi hiç önemli değildir.Otomatik olarak, seçtiğiniz gölge hesaplanacaktır.Bunu yapabilmek için sağ tıklayarak Mesafe ölç tıklayınız.Daha sonra  metrekaresini öğrenmek istediğiniz alanın, sınırları köşelerine tıklamanız yeterli olacaktır.Orta da kalan alanın metrekaresini, sistem doğru olarak hesaplayacaktır.Sol üst köseden bunu öğrenebilirsiniz.

Hemen Google Maps sayfasına gidip  Tarla-arazi-arsa metrekaresini doğru olarak öğrenmek için tıklayınız.


PARSEL SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ..

Pay