Lahana Çorbası Diyeti ve Zayıflama

Lahana Çorbası Diyeti ve Zayıflama

‘Lahana Çorbası Diyeti ve Zayıflama’ konusunda bilgi edinmek için makalemizden yararlanabilirsiniz..Lahana Çorbası Diyeti hızlı kilo vermenizi sağlayabilir. Ancak, daha önceki makalelerde bahsettiğimiz gibi önemli olan yağ kütlenizdeki azalmadır. Ayrıca hızlı kilo vermenizi sağlayan bu hızlı zayıflama yöntemlerinin metabolizmanızı ve vücudunuzun kimyasal stabilizesini uzun vadede bozma ihtimali de yüksek. ABD’li ünlü diyetisyen Katherine ZERATSKY, lahana çorbası diyetini inceleyen bir makale yayınladı.Bu makaleyi sizler için derledik:

Lahana Çorbası Diyeti Hızlı Kilo Vermenizi Sağlar mı?

 

Lahana çorbası diyeti sağlıklı zayıflama yöntemlerinden daha çok son dönemin moda “hızlı kilo verme” diyetlerinden. Adından da anlaşılacağı üzere bir hafta boyunca bol bol lahana çorbası yemeniz teşvik ediliyor. Bu diyet süresince aynı zamanda bazı meyve ve sebzeleri, biftek, tavuk ve esmer pirinç pilavı yiyebilirsiniz. Tabii ki tüm bunları belli bir lahana çorbası diyet listesine göre yemeniz gerekiyor.Lahana Çorbası Diyeti ve Zayıflama

LAHANA ÇORBASI DİYETİNİ BİR HAFTADAN FAZLA UYGULAMAYIN

Lahana çorbası içeriğine baktığımızda bilimsel olarak hızlı kilo vermeniz için uygun bir diyet olduğunuz söyleyebiliriz. En azından bir kaç kilonuzu hızlı bir şekilde verebilirsiniz. Öncelikle bu diyette ciddi bir kalori kısıtlaması var. Kilo vereceğiniz kesin, ancak bu kilolarınızı muhtemelen yağlardan veremeyeceksiniz. Su ağırlığınız ya da kas kütlenizden vermeniz daha olası. Zira bu kadar kısa sürede bu kadar yağ yakmanız bilimsel olarak mümkün olmayacaktır.

Diğer yandan lahana çorbası diyeti kompleks karbonhidratlardan, vitamin ve minerallerden ve proteinden oldukça fakirbir diyettir. Bu sebeple bu hızlı zayıflama yöntemini bir haftadan fazla uygulamamanız gerekiyor. Sağlıklı bir zayıflama yöntemi olarak kabul edilemez.

HIZLI KİLO VERME YÖNTEMLERİNE DİKKAT EDİLMELİ! SAĞLIKLI ZAYIFLAMAYA ODAKLANILMALI!

Bu şok diyet olarak da adlandırılan moda diyetlerin sizin bir an önce forma girmeniz için kışkırtıcı olduğu doğrudur. Ancak, unutmayın ki uzun dönemde sağlıklı kilo vermeniz için yaşam tarzı değişiklikleriniz ön planda olmalıdır.


İlginizi Çekebilir: Yanlış Bilinen Diyet Efsaneleri


Lahana Çorbası Diyeti ve Zayıflama

Doğru beslenme ve düzenli egzersiz alışkanlıkları sizin uzun vadede daha sağlıklı olmanızı ve daha fit bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Bu tarz diyetleri yapacaksanız da asla 1 haftadan fazla uygulamayın. Vücudunuzun her türlü sağlıklı karbonhidrata da proteine de bolca ihtiyacı var.

Bu diyetlere tartı hilesi gözüyle de bakabilirsiniz aslında. Çünkü su ve kas kütlenizden kilo vermeniz sizi daha sağlıklı yapmaz, daha ince ve fit göstermez. Aksine uzun vadede daha çok yağ kütlesi edinmenizi sağlar. Çevrenizde bu tarz diyetler yapan insanların genelde hep obez insanlar olduğunu görürsünüz. Bu da bu önermenin kanıtı olarak gösterilebilir. e-devletsorgu.com ekibi olarak sağlıklı zayıflama konusunda kendinizi motive etmenizi öneriyoruz.

Pay