YURT DIŞI SEÇMEN SORGULAMA

YURT DIŞI SEÇMEN SORGULAMA

YURT DIŞI SEÇMEN SORGULAMA

Ülkemizde son yıllarda internet kullanımının hızla artmasına bağlı olarak, devlet kurumları da e-devlet hizmetlerine önem vermeye başlamış, bu konuda resmi web siteleri oluşturmuşlardır.Bu sayede devlet kurumları ile alakalı sorular, işlemler ,istek ve öneriler ilk elden kaynağına, zahmetsiz ve zaman kaybı olmadan ulaşmaya başlamıştır.

Yüksek Seçim Kurulu da son yıllarda online uygulamalara önem vermiş, seçmenlerin daha kolay bir şekilde istedikleri verilere ulaşmasını sağlamak için yatırımlar çalışmalar yapmıştır.YSK resmi web adresine giren kullanıcılar seçimle alakalı birçok sorunun cevabını kolayca erişebilmektedirler.

Yurt Dışı Seçmen Sorgulama

Yurt içi seçmen sorgulaması ve yurt dışı seçmen sorgulaması YSK’nın sitesinde vatandaşların en çok tercih edilen uygulamadır.

Yurt dışı seçmen sorgulaması uygulaması ile sınırlarımız dışında yaşayan vatandaşların oylarını hangi konsoloslukta kullanacakları, kayıtlı oldukları bölge gibi çeşitli bilgilere ulaşma imkânları vardır.

Yurt içinde yaşayanlar devletin okullarında veya bu iş için hazırlanan yerlerde oylarını kullanmakta, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız da sınırlarda,konsolosluklarda ve havaalanlarında oylarını kullanmaktadırlar.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız aşağıdaki linki takip ederek, oylarını nerede kullanacakları bilgisine ulaşabilirler.

 YURT DIŞI SEÇMEN SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ..
Pay